Youtuberların Gözünden Yeni Medya

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Yeni Medya Dersi kapsamında “Ezgi’nin Kanalı ve Anıl’ın Kaleminden” YouTube kanalı sahipleri Ezgi Zorba ve Anıl Çelikkaya tecrübelerini fakülte öğrencilerine aktardı.

İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Ezgi ve Anıl yeni medya dünyasının son dönemde gösterdiği gelişme ile birlikte YouTube mecrasının değiştiğini, artık insanların yeni fikirlere yöneldiğini, Youtuberların bir araya gelerek sinema üzerine çekimler yaptıklarını belirtti.

Geniş içeriğine rağmen YouTube mecrasının eksiklerinin hala çok fazla olduğu, herkese hitap eden eğlence kanallarının takipçi sayısının yanı sıra daha ciddi işlerin konuşulduğu kanalların da gereken ilgiyi görmesi gerektiği ve daha orijinal yeni içeriklerin yayınlandığı kanalların öne çıkması gerektiği konusunda hemfikir olan Ezgi ve Anıl, herkesin video çekip yayınlaması nedeniyle çok geniş bir video içeriğine sahip olan Youtube mecrasında kaliteli işlerin ortaya çıkmasının zaman aldığını vurguladı.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği ve samimi bir sohbet ortamının oluştuğu söyleşinin sonunda Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşad Güdekli  tarafından Youtuber Ezgi Zorba ve Anıl Çelikaya’ya teşekkür belgesi verildi.

0

Tanıtım MateryalleriSosyal Medya

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Dumlupınar Bulvarı – Kampüs 07058 Antalya/Türkiye
Tel: 0242 310 6026
Tel: 0242 227 5998