“Yönetim ve Siyaset” Uzaktan Öğretim Yüksek Lisans Programı Başvuruları Başlıyor

Akdeniz Üniversitesi’nde “Yönetim ve Siyaset” alanında zaman ve mekân kısıtlamasından bağımsız tezsiz yüksek lisans eğitimi başlıyor.

Akdeniz Üniversitesi’nde yaklaşık altı yıldır sürdürülen iletişim ve bilgi teknolojilerine dayalı uzaktan öğretim programlarına, bahar yarıyılında Yönetim ve Siyaset Tezsiz Yüksek Lisans Programı eklendi. Kamu Yönetimi Anabilim Dalı bünyesinde yürütülecek olan “Yönetim ve Siyaset” Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı özellikle devlet kuruluşlarında görev yapmakta olan üst düzey bürokratlara veya siyaset kurumlarında aktif olarak görev üstlenen kişilere çalışmalarını aksatmadan akademik kariyer yapma imkânı sunuyor.

Türkiye’deki pek çok emsalinden farklı olarak, “Yönetim ve Siyaset” Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı; katılımcıların kendilerini çağdaş siyaset, yönetim ve işletmecilik anlayışının gereklerine uygun şekilde geliştirebilmelerini hedeflemektedir. Bununla birlikte programa katılanlar liderlik perspektifi edinecek, iş yaşamında karşılaştıkları problemleri, çağdaş yönetici nitelikleri sayesinde kolay, efektif ve kalıcı bir şekilde çözebilecek ve inisiyatif alabilen, proaktif yöneticiler olarak hareket edebilme yetenekleri edineceklerdir.

“Yönetim ve Siyaset” Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programına; örgün yüksek lisans programlarına katılma olanakları kısıtlı olan, kamu kurumları ve yerel yönetimler başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarında, siyasi partilerde, uluslararası kuruluşlarda ve özel sektör kurum ve kuruluşlarında çalışan yönetici adayları ile en az dört yıllık bir lisans programına katılmış ve kamu sektöründe veya özel sektörde kariyer hedefleyen mezunlar başvurabilir.

ALES ve YDS puanın aranmadığı programa başvurular, 02-08 Ocak 2017 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü web sitesinden yapılabilecek.

0

Tanıtım MateryalleriSosyal Medya

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Dumlupınar Bulvarı – Kampüs 07058 Antalya/Türkiye
Tel: 0242 310 6026
Tel: 0242 227 5998