Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Alanında Birinci

2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Merkezi Öğrenci Yerleştirme sonuçlarına göre, Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü lisans programları arasında alanında en yüksek puanla öğrenci kabul eden bölüm oldu.

Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi bünyesinde yer alan Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü örgün öğretimi 295,14, ikinci öğretimi ise 277,16 taban puanıyla kendi alanında birinci olarak öğrenci kabul etti.

Öğrencilerin mezuniyet sonrası kolay iş bulabilmeleri ve işlerinde başarılı olabilmeleri için eğitim hayatlarında teorinin uygulamayla mutlaka desteklenmesi gerektiğini söyleyen Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülmez, “Fakültemizi kazanan öğrencilerimiz ülke çapında ilk defa uygulanan iş yerinde eğitimlerimiz sayesinde öğrendikleri teorik bilgileri pratikte uygulama imkanı buluyorlar. Bu sayede öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası ölçekte avantajlı bir şekilde sektöre adım atmış oluyorlar. Bu da öğrencilerimizin fakültemizi tercih etmelerinde önemli bir etken oluyor.” diye konuştu.

Günümüzde ülke ekonomilerinde uluslararası ticaretin büyük oranda önem kazandığını belirten Prof. Dr. Mustafa Gülmez, “Uluslararası ticaretin her geçen gün gelişmesiyle günümüz ekonomik ilişkilerinde ve dış ticarette lojistik uygulamaları da büyük önem kazanmıştır. Bu anlamda bu alanda uzmanlara duyulan gereksinim de giderek artmaktadır. Fakültemiz tüm eğitim programlarında olduğu gibi Uluslararası Ticaret ve Lojistik alanında da öğrencilerine, akademik yeterlilik, uzmanlık düzeyi ve yüksek eğitim fırsatı sunmaktadır. Kaliteli eğitim ve sektör iş birliği ile sektöre nitelikli insan kaynağı yetiştiriyoruz.” dedi.

0

Tanıtım MateryalleriSosyal Medya

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Dumlupınar Bulvarı – Kampüs 07058 Antalya/Türkiye
Tel: 0242 310 6026
Tel: 0242 227 5998