Geri Dönüşüme On Bin Dolarlık Uluslararası Yatırım Desteği

Akdeniz TTO Caretta Ön Kuluçka Merkezinin girişimci eğitimleri sonucunda kurulan BacTR firması, ABD’li yatırım grubu ARCH Partners’dan on bin dolarlık yatırım desteği aldı.

Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinde (Akdeniz TTO) aldığı teknogirişim eğitim ve mentörlük çalışmaları sayesinde KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Desteğinden işletmesini kurmak için sermaye temin ederek pazara giren BacTR firması, geri dönüşüm alanında ABD’li yatırım grubu olan ARCH Partners’dan on bin dolarlık yatırım desteği aldı.

Doğaya zarar veren plastiğin geri dönüşümünü sağlayacak özel enzimin geliştirilmesine yönelik Ar-Ge çalışmaları yapan BacTR firmasının kuracağı geri dönüşüm tesisi, otomotiv ve kimya endüstrisine de ham madde sağlayacak.

Yatırım desteğiyle ilgili konuşan Akdeniz Teknoloji Transfer Ofisi Şirketi Genel Müdürü Doç. Dr. Olgun Kitapçı, “Amerika’dan gelen bu yatırım haberi hem bizi hem de iş fikirlerini geliştirmek için uğraş gösteren girişimcilerimizi motive etti. Girişimcilerimize uluslararası yatırım fırsatları arayışımız sürecek.” şeklinde konuştu.

0

Tanıtım MateryalleriSosyal Medya

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Dumlupınar Bulvarı – Kampüs 07058 Antalya/Türkiye
Tel: 0242 310 6026
Tel: 0242 227 5998