Akdeniz Üniversitesi’nin TÜBİTAK Başarısı
Akdeniz Üniversitesi, TÜBİTAK 1601 destek programları kapsamında “Teknoloji Transfer Ofislerine Yönelik Hazırlık, Başlangıç ve Kapasite Artırımı Sağlanması ve Uygulanması 2016 Yılı Çağrısı” değerlendirmeleri sonucu destek almaya hak kazandı.

Akdeniz Üniversitesi’nin TÜBİTAK 1601 destek programından yararlanmaya hak kazanan 9 üniversite arasında yer aldığını söyleyen Akdeniz Üniversitesi AKİŞMER Teknoloji Transfer Merkez Müdürü Doç. Dr. Olgun Kitapcı; “Üniversitelerde yürütülen araştırma çıktılarının ekonomik değere dönüşmesi, üniversite-sanayi işbirliğinin sağlanması, üniversitelerin ulusal ve uluslararası destek mekanizmalarından faydalanması, girişimciliğin geliştirilmesi ve üniversitelerde fikri sınai hakların ticarileştirilmesi hedeflerine yönelik olarak faaliyet gösteren Teknoloji Transfer Ofisleri’ni desteklemek amacı ile TÜBİTAK tarafından yapılan çağrının başvuru sonuçları açıklandı. Bu kapsamda, Akdeniz Üniversitesi AKİŞMER Teknoloji Transfer Merkezi olarak, 2 yıl süre ile TÜBİTAK 1601 destek programından yararlanmaya hak kazanan dokuz üniversite arasında yer alma başarısını gösterdik. Bu konuda emeği geçen tüm ekibimize ve bizlere her konuda destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Ünal’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Teknoloji transfer ofislerine yönelik hazırlık, başlangıç ve kapasite artırımı sağlanması ve uygulanması 2016 yılı çağrısı değerlendirmeleri sonucu Akdeniz Üniversitesi dışında destek almaya hak kazanan diğer üniversiteler; Başkent Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Fırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yöneticisi A.Ş., Gebze Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi’dir.

0

Tanıtım MateryalleriSosyal Medya

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Dumlupınar Bulvarı – Kampüs 07058 Antalya/Türkiye
Tel: 0242 310 6026
Tel: 0242 227 5998