Akdeniz Üniversitesi’nin Gurur Günü

Akdeniz Üniversitesi’nin, 2017 yılında akademik unvan alan, unvanı yükseltilen ve kadroya atanan öğretim üyeleri ile emekli olan öğretim üyelerine teşekkür için düzenlediği Akademik Tören büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenen akademik törene Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Prof. Dr. Erol Gürpınar, Prof. Dr. Ahmet Ögke, Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal ile öğretim üyeleri ve aileleri katıldı.

Akdeniz Üniversitesi’nin eğitim kalitesi, bilimsel başarıları ile dünyanın önemli üniversiteleri arasında yer aldığını belirten Rektör Mustafa Ünal, “Üniversite hayatında kariyer yapmanın ne kadar zorlu bir çaba gerektirdiğini ve bu zorlu yolda zaman ve emeğin ne kadar değerli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu meşakkatli yolculuğun en keyif veren tarafı ise emeğin karşılığını almaktır. İşte bugün başarılı akademisyenlerimizin gurur günüdür. Akdeniz Üniversitesi ailesinin ferdi olan herkesin ortak amacı üniversitemizin eğitim kalitesinin yükseltilmesi, nitelikli bilimsel araştırma yapılması ve nitelikli bilim insanı yetiştirmektir. Üniversitemizin huzurlu, başarılı, özgür ve çağdaş ve bir bilim merkezi haline gelebilmesi için tüm mensuplarımızla birlikte hiç yorulmadan çalışıyoruz.” dedi.

Üniversitenin çalışmaları hakkında genel bilgiler de veren Rektör Ünal; 7 enstitü, 23 fakülte, 3 yüksekokul, 1 konservatuar, 12 meslek yüksekokulu ve 60 araştırma ve uygulama merkezi olmak üzere toplam 106 birimle eğitim öğretim verildiğini kaydetti. Bu yıl Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nin ve Demre Meslek Yüksekokulu’nun açıldığını belirten Rektör Ünal, Kemer’de Denizcilik Fakültesi ile Antalya Sağlık Bilimleri Fakültesi için de YÖK’ten onay çıktığını ve Bakanlar Kurulu onayının beklendiğini kaydetti.

Araştırma ve uygulama merkezlerinin eğitim, öğretim, araştırma ve geliştirme yapan kurumlar ve üniversiteler için vazgeçilmez olduğuna da işaret eden Rektör Ünal; bu yıl Akdeniz Üniversitesi’nde merkezler içine güncel ve önemli konularda araştırmalar yapan yeni merkezlerin katıldığını söyledi. Rektör Ünal; “Havacılık, Kök Hücre, Sosyal Politika ve Göç, Biyomedikal Teknolojiler, Enerji, Yaşlılık, İpek Yolu ve Klinik Araştırma gibi hem ülkemizin stratejisi açısından hem de üniversitemiz açısından hayati öneme sahip araştırma ve uygulama merkezlerimiz faaliyete geçti.” diye konuştu.

Rektör Ünal’ın açılış konuşmasının ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal tarafından emekli olan öğretim üyelerine teşekkür belgelerinin takdim edildiği Akademik Tören’de, daha sonra 72 profesör, 61 doçent ve 94 yardımcı doçent olmak üzere toplam 227 öğretim üyesine biniş giydirildi.

Büyük bir coşku içinde geçen tören, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yeni yıl kokteyli ile sona erdi.

0

Tanıtım MateryalleriSosyal Medya

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Dumlupınar Bulvarı – Kampüs 07058 Antalya/Türkiye
Tel: 0242 310 6026
Tel: 0242 227 5998