Akdeniz Üniversitesi’nde “Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı” Başlıyor

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından koordine edilen, Türkiye’de yükseköğretim sisteminin uluslararasılaştırılması odaklı süreçte, niteliğin artırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında yürütülen “Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı” ile dünyanın farklı coğrafyalarından çeşitli ülkeler ile öğrenci ve öğretim elemanı değişimleri gerçekleştirilecek.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı için YÖK tarafından belirlenen öncelikli alanlarda yapılan proje başvurularının YÖK Yürütme Kurulu tarafından değerlendirildiğini belirten Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Binnur Genç İlter, Akdeniz Üniversitesi’nin iki projesinin kabul edildiğini söyledi. Doç. Dr. İlter, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Akar ve Su Ürünleri Fakültesi’nden Uzm. Dr. Türker Bodur’a ait “Sürdürülebilir Etkin Tarım” alanında Pakistan ve Kırgızistan ile projeler yürütülerek öğrenci ve öğretim elemanı değişimleri gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

Program kapsamında, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Binnur Genç İlter, Proje Yürütücüleri Prof. Dr. Taner Akar, Uzm. Türker Bodur ve Erasmus+ ve Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörü Uzm. Nurgül Büyükkalay’ın katılımıyla Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’nde  proje imza töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programına YÖK’ün ve Akdeniz Üniversitesi’nin verdiği önemi belirterek Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programının farklı coğrafyalardan ve kültürlerden gelen öğrencilere ve akademisyenlere araştırma fırsatı sağladığını söyledi.

Bu projelerin hem ülkeler arasındaki işbirliğini güçlendirdiğini hem de üniversitelerin uluslararasılaşma süreçlerine önemli katkı sağladığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Ünal, “Akdeniz Üniversitesi olarak özellikle kültürel ve tarihi bağlarımız olan Pakistan ve Kırgızistan’la Türkiye tarafından koordine edilen bir proje yürütecek olmamız çok önemli. Projesi kabul edilen hocalara ve koordinasyonu sağlayan Uluslararası İlişkiler Ofisi’ne teşekkür ediyorum.” dedi.

0

Tanıtım MateryalleriSosyal Medya

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Dumlupınar Bulvarı – Kampüs 07058 Antalya/Türkiye
Tel: 0242 310 6026
Tel: 0242 227 5998