Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi, Kanal D Spikeri Fulya Soybaş Işık’ı Konuk Etti

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, Kanal D Spikeri Fulya Soybaş Işık’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Yerelden Küresele Bir Habercilik Macerası” adlı konferans düzenlendi. İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa; İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Kanal D’de yaz aylarında hafta sonu haberleri sunuculuğu yapmakta olan Işık öğrencilere, meslek hayatına yeni başladığı İzmir günlerinden, Reuters Haber Ajansı’nda geçen günlere, İstanbul’a dönüş macerasından gazeteci olmak için yapılması gerekenlere kadar birçok konuda deneyimlerini aktardı. Işık, yerel gazetelerin genç meslek adayları için önemini vurgularken, “Ne öğreniyorsanız yerelde öğreniyorsunuz. İstanbul ya da Ankara’da haber için nerelere gidiyorsanız yerel gazetecilikte de aynı yerlere gidiyorsunuz, aynı şeyleri yapıyorsunuz. İletişim kurduğunuz kişi başbakan değil de büyükşehir belediye başkanı oluyor, cumhurbaşkanı değil de ilçe belediye başkanı oluyor. Bu yüzden gazetecilik, her yerde gazetecilik.” ifadelerini kullandı.

Gazeteciliğin kolay bir meslek olmadığını ama zevkli bir meslek olduğunu vurgulayan Işık, İletişim öğrencilerine daima kendilerini geliştirmeleri gerektiği ve sosyal medyayı sıkı takip etmeleri gerektiği konusunda öğütler verdi. Işık ayrıca, gazetecilik alanında en büyük eksiğin yabancı dil bilen gazeteci sayısının az olması olduğunu dile getirerek öğrencilere, mutlaka yabancı dil öğrenmelerini tavsiye etti.

Yapılan sunumun ardından soru cevap kısmına geçilen konferans, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şeker tarafından Fulya Soybaş Işık’a teşekkür belgesi takdim edilmesi ile son buldu.

0

Tanıtım MateryalleriSosyal Medya

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Dumlupınar Bulvarı – Kampüs 07058 Antalya/Türkiye
Tel: 0242 310 6026
Tel: 0242 227 5998